Nasze miasto

14 Czerwca 2021
Bazylid, Bazylis, Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew, Walerian, Waleriana

Do końca roku zostało 201 dni.
Zodiak: Bliźnięta
czerwiec 2021

NNW na rok szkolny 2016/2017

INFORMACJE RADY RODZICÓW PRZY PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 5
W BEŁCHATOWIE

Szkoła przyjazna naszym pociechom, może istnieć jedynie wówczas, gdy jest tworzona wspólnie – przez nas – rodziców oraz dyrekcję, nauczycieli i samych uczniów. Rodzice powinni chcieć, bo teraz mogą pomóc dyrektorom i nauczycielom w zapewnieniu młodemu pokoleniu edukacji takiej, na jaką zasługuje – na miarę wyzwań XXI wieku. Rodzice mają dziś odpowiednie narzędzie, a jest nim Rada Rodziców. Prawidłowo powołana i działająca rada rodziców jest całkowicie niezależna od dyrekcji szkoły i nauczycieli. Jej praca i przyznane kompetencje mogą jednak w sposób istotny wpływać na jakość oświatowo – wychowawczą szkoły. Nie można przecież zapominać, że w ten sposób w ręce rodziców złożono współodpowiedzialność za edukację i wychowanie dzieci.

Obecnie Rada Rodziców współpracuje z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz pozostałymi pracownikami szkoły. Gromadzi fundusze pochodzące z dobrowolnych składek i pozyskuje darowizny dla szkoły. Zebrane w ten sposób środki finansowe lub wsparcie rzeczowe przeznaczane są głównie na nagrody w konkursach, zawodach sportowych oraz zakup książek, środków dydaktycznych lub sprzętu technicznego podnoszącego jakość nauczania naszych dzieci a także wsparcie działań edukacyjno – warsztatowych prowadzonych w szkole.

Pragniemy, aby Rada Rodziców stała się forum, na którym My – RODZICE – możemy wyrazić oczekiwania wobec szkoły. Możemy mieć realny wpływ na funkcjonowanie szkoły, jako środowiska, w którym nasze dzieci spędzają wiele godzin dziennie – skorzystajmy z tego.

Zapraszamy do współpracy!

Każda inicjatywa i aktywność ze strony rodziców jest bardzo cenna.

Festiwal Sztuk
Egzamin gimnazjalny